Aby zapewnić trwałość zdobyczom Unii Europejskiej i sprostać globalnym wyzwaniom naszych czasów, potrzebujemy duchowej jedności Europy, potrzebujemy europejskiego poczucia tożsamości.

Home » Aktualności » Dezinformacja ‑ jak reagować? Konferencja dla interesariuszy

Dezinformacja ‑ jak reagować? Konferencja dla interesariuszy

20 marca 2020 r. w Warszawie odbędzie się ekspercka dyskusja o dezinformacji w mediach społecznościowych. Serdecznie zapraszamy.

Internet i media społecznościowe zdemokratyzowały nie tylko dostęp do informacji, ale też dostęp do jej wytwarzania i dystrybucji. Wpływ na ważne wydarzenia polityczne, postawy społeczne, czy popularność produktów zyskały nowe podmioty i osoby. Konsekwencje takiej sytuacji są niejednoznaczne.

W eksperckim gronie twórców prawa, akademików, przedstawicieli biznesu, mediów i organizacji społecznych porozmawiamy o wyzwaniach związanych z dezinformacją, przedstawimy scenariusze rozwoju sytuacji. Omówimy rozwiązania, które mogłyby doprowadzić do większej przejrzystości mediów społecznościowych i bardziej skutecznej walki z dezinformacją.

Zapraszamy do udziału w konferencji.

Szczegółowy program i lista panelistów zostaną ogłoszone wkrótce. Dodatkowo na marginesie konferencji odbędzie się spotkanie networkingowe organizacji fact-checkingowych z Polski.

Data: 20 marca 2020 r. g. 9:30 ‑ 15:00
Miejsce: Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego, Al. Ujazdowskie 4, Warszawa
Organizatorzy: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Fundacja Centrum im. Prof. Bronisława Geremka, Uniwersytet Warszawski, Polityka Insight

Zgłoszenia udziału prosimy wysyłać na dezinformacja@geremek.pl